Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Weil, Gotshal & Manges nie żałują czasu na pomoc pro bono

21 kwietnia 2017 | Ranking kancelarii prawniczych 2015
Prawnicy Weil, Gotshal & Manges nie tylko pomagają potrzebującym, ale też edukują prawnie młodzież.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Prawnicy Weil, Gotshal & Manges nie tylko pomagają potrzebującym, ale też edukują prawnie młodzież.

Mają swój udział w wystrzeleniu studenckiego satelity na orbitę Ziemi i organizacji akceleratora dla startupów, dbają o zabytki, doradzają skrzywdzonym, edukują studentów, pomagają chorym dzieciom. Oczywiście za darmo. Dorota Gajos-Kaniewska

Program pro bono jest ważną częścią działalności w tej globalnej firmie prawniczej. Każde biuro krajowe ma swój komitet koordynujący działania dobroczynne. Polskim komitetem kieruje emerytowany partner w Weil Roman Rewald, a w jego prace zaangażowany jest m.in. mec. Jerzy Bombczyński.

– Każdego roku komitety krajowe przedstawiają swoje dokonania centrali w Nowym Jorku. W warszawskim biurze Weil prawnicy nie mają obowiązku prowadzenia spraw pro bono czy angażowania się w działania dobroczynne, ale są do tego zachęcani sposobem uwzględniania godzin pro bono w corocznej ocenie pracy – mówi mec. Bombczyński.

Efekt? Prawnicy kancelarii aż 2832 godziny poświęcili na pomoc prawną dla potrzebujących.

Weil, Gotshal & Manges stale współpracuje z Centrum Pro Bono przy Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Pośredniczy ono między organizacjami pozarządowymi potrzebującymi profesjonalnej, lecz darmowej pomocy prawnej a kancelariami, które zgłosiły gotowość świadczenia takiej pomocy. W 2016 roku prawnicy z Weil pomogli w trzech takich sprawach. Adrian Augustyniak i Dagmara Michniewicz sporządzili analizę prawną ws. zgodności projektu nowelizacji ustawy o biopaliwach z dyrektywą RED II o odnawialnych źródłach energii dla INSPRO, czyli Instytutu Spraw Obywatelskich – fundacji badawczo-edukacyjnej non profit. W drugiej sprawie beneficjentem pomocy była Fundacja Pracowni Badań i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10731

Wydanie: 10731

Spis treści
Zamów abonament