Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dochodowy biznes firm prawniczych Wielkie zespoły na najwyższych obrotach

21 kwietnia 2017 | Ranking kancelarii prawniczych 2015 | Dorota Gajos-Kaniewska

Najwyższe przychody w 2016 r. miał Dentons. Największy wzrost obrotów, rok do roku, odnotowała kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

W tym roku przychody ujawniło 45 kancelarii, o 5 mniej niż przed rokiem. Dentons pozostaje od lat liderem w tej klasyfikacji. W 2016 r. kancelaria osiągnęła 181,5 mln zł obrotów. Obliczyliśmy, że na każdego pracującego w Dentonsie prawnika (200 osób) przypada prawie 907,5 tys. zł z przychodowego tortu. Ale dynamika wzrostu była w tej kancelarii niższa niż przed rokiem – to wzrost o 2 mln zł, podczas gdy różnica między 2014 a 2015 rokiem wyniosła 26,3 mln zł.

– Rok 2016 był w biznesie bardzo specyficzny ze względu na konsekwencje zmian politycznych w roku poprzednim i odczuł to rynek usług prawniczych, a w szczególności rynek transakcyjny. Duzi gracze rynkowi postrzegają każdą zmianę polityczną jako element ryzyka i naturalnie chcą je zmniejszyć. Z tego wynikała duża liczba zamykanych transakcji pod koniec 2015 roku, co zbudowało dużą bazę w stosunku do 2016 roku, z którą trudno było się mierzyć w nowych warunkach otoczenia politycznego. Pierwsza połowa roku charakteryzowała się niską dynamiką transakcji i mniejszym zapotrzebowaniem na usługi prawne. Rynek potrzebował dłuższego oddechu i w drugiej połowie 2016 r. obserwowaliśmy znaczny wzrost transakcji, głównie w obszarze fuzji i przejęć, rynków kapitałowych, bankowości, nieruchomości i energetyki – wyjaśnia Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający biurem Dentons w Warszawie.

W jego ocenie na spowolnienie działań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10731

Wydanie: 10731

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament