Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto się łączy, kto odchodzi

21 kwietnia 2017 | Ranking kancelarii prawniczych 2015 | Dorota Gajos-Kaniewska

Rok 2016 i początek 2017 wyjątkowo obfitował w zmiany w firmach prawniczych. Kancelarie łączyły się, tworząc większe zespoły, ale nie brakowało też rozwodów.

Na początek najświeższa fuzja: kancelaria Kurzyński Kosiński Łyszyk i Wspólnicy połączyła się 1 kwietnia z kancelarią Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni. KKLW, bo pod tą marką będą działać połączone firmy, będzie miało czterech wspólników – czwartym jest Przemysław Wierzbicki. Siedzibą także pozostanie dotychczasowe biuro KKLW w Cosmopolitanie.

– Wspólnicy obu kancelarii doszli do wniosku, że fuzja zwiększy nasze kompetencje. W 30-osobowym zespole prawników dużo łatwiej pracować nad wieloma sprawami naraz, tworzyć specjalizacje. To wzmocni naszą pozycję w konkurencji z największymi polskimi kancelariami. Nie ustępujemy im wiedzą i doświadczeniem, a niektóre przewyższamy. Nasi prawnicy, oprócz wiedzy specjalistycznej w danym segmencie, mają też duże doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Jednocześnie mamy możliwość elastycznego kształtowania stawek wynagrodzenia, ponieważ nie ograniczają nas wytyczne z centrali, jak to ma często miejsce w sieciówkach – mówi Jacek Kosiński, partner zarządzający w KKLW.

Jego firma zamierza rozwijać obszary praktyki istniejące w obu połączonych kancelariach: zamówienia publiczne, spory cywilne, upadłości, transakcje na rynku nieruchomości i inwestycji budowlanych, infrastrukturę, energetykę, włącznie z inwestycjami offshore. Nie wyklucza zatrudniania nowych specjalistów.

Poza Warszawą głośno było o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10731

Wydanie: 10731

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament