Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sondaż umocnił euro

21 kwietnia 2017 | Ekonomia

Czwartek przyniósł umocnienie euro. Wspólna waluta zyskiwała względem większości światowych dewiz, w tym 0,8 proc. do jena, 0,5 proc. do dolara, 0,3 proc. do złotego i po 0,1 proc. wobec funta i franka.

Zdaniem analityków aprecjacja euro jest związana ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi we Francji. – Zmienność na rynku wywołał opublikowany rano sondaż Harris Poll, który wskazał na wzrost poparcia dla centrowego Emmanuela Macrona do 25 proc. Tuż za nim znajduje się Marine Le Pen, na którą zagłosowałoby 22 proc. ankietowanych, niemniej jednak w bezpośredniej konfrontacji w drugiej turze Macron pokonałby ją stosunkiem głosów 66 proc. do 34 proc. Większe poparcie dla faworyta rynków finansowych przełożyło się na wzrost notowań euro do dolara – komentował sytuację Rafał Sadoch, analityk DM mBanku.

Polska waluta traciła w czwartek nie tylko wobec euro, ale również do funta i franka. Kurs pierwszego wzrósł do 5,0924 zł (najwyżej od końca lutego), a drugiego do 3,9853 zł. Rentowność dziesięciolatek wzrosła z kolei do 3,412 proc. —pz

Wydanie: 10731

Wydanie: 10731

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament