Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybsza droga do awansu

20 sierpnia 2010 | Rzeczpospolita edukacyjna | Janina Blikowska
Szkoła  Główna  Handlowa  w Warszawie ma w ofercie 142 kierunki studiów  podyplomowych
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ma w ofercie 142 kierunki studiów podyplomowych

Dziesiątki, a nawet setki kierunków studiów podyplomowych mają w ofercie polskie uczelnie. Większy wybór jest w szkołach publicznych. Za większość studiów trzeba płacić, ale część dotowana jest ze środków unijnych.

Absolwent wyższej uczelni, który nie ma pracy albo chce ją zmienić, powinien zainwestować w studia podyplomowe. Większość uczelni ma je w ofercie i co roku zwiększa liczbę kierunków.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ma w ofercie 73 specjalności studiów podyplomowych, na których nauka trwa od dwóch do trzech semestrów. Czesne wynosi od 950 do 2100 zł za semestr.

Jak zauważa Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik uczelni, najbardziej popularne studia to związane z przygotowywaniem projektów unijnych, rachunkowość, bankowość, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych czy też logopedia. W tym roku uczelnia uruchamia m.in. nowe specjalności, jak fotografia, malarstwo, zarządzanie zasobami przyrody, kurator sądowy, retoryka przekazu społecznego, matematyka, edukacja plastyczna. – Zainteresowanie studiami podyplomowymi jest spore, szczególnie jeśli są one bezpłatne i realizowane w ramach programów finansowanych z UE – mówi rzecznik UMCS. Dodaje, że decyzje o uruchomieniu nowych specjalności wynikają z zainteresowania słuchaczy oraz badania rynku i potrzeb przez uczelnię.

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak podkreśla, że na tej uczelni podobnie jak na innych warunkiem przyjęcia jest ukończenie studiów na poziomie licencjatu lub studiów magisterskich (zależnie od kierunku, ale w większości przypadków wystarczy mieć dyplom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8705

Spis treści
Zamów abonament