Dostosujemy się do polskich warunków
Umowa Bertelsmanna z TV Wisła
Dostosujemy się do polskich warunków
Beata Modrzejewska
Po rozpisaniu drugiego konkursu koncesyjnego na stworzenie dwóch telewizji ponadregionalnych: północnej i centralnej, przy pojawiających się wypowiedziach o możliwości cofnięcia koncesji TV Wisła zaczęto spekulować o tym, że być może pojawi się druga prywatna telewizja obejmująca zasięgiem większość kraju. Zakładano, że zajęłaby ona jedną z dwóch nowych sieci ponadregionalnych oraz kanały Wisły. Jednak TV Wisła "uciekła do przodu": rozpoczęła wreszcie nadawanie oraz podpisała umowę z Bertelsmannem -- niemieckim koncernem medialnym, którego częścią telewizyjną zajmuje się Ufa.
Teraz TV Wisła, choć z uchyloną przez NSA koncesją, znajduje się w lepszej pozycji niż czyhający na jej częstotliwości ubiegłoroczni konkurenci. Co więcej, to ona ma najlepszą pozycję wyjściową w pertraktacjach z nadawcami, którzy otrzymają koncesję w drugim procesie koncesyjnym.
-- Trzy stacje może nie są skazane na siebie, ale powinny ze sobą współpracować -- mówi Andrzej Placzyński, reprezentant Ufy w Polsce. -- Agencje reklamowe są na ogół zainteresowane umieszczaniem reklam, kiedy osiągnie się jak największy zasięg. To kwestia przeżycia dla nowych nadawców, choćby na początku istnienia, by nie popaść w tarapaty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta