W oczekiwaniu na Apokalipsę
Jest to generacja, która żyje w wiecznym strachu, że nie poznała jakiejś kolejnej strasznej prawdy -- napisał wksiążce "Życiowe kłamstwa lewicy" o pokoleniu '68 Klaus Rainer Röhl.
W oczekiwaniu na Apokalipsę
Krystyna Grzybowska z Bonn
Ponad 60 procent Niemców -- jak wykazały niedawne sondaże -- jest przekonanych, że zarówno im, jak i całemu światu zagraża nieuchronna katastrofa ekologiczna. Kiedy w roku 1991 wybuchła wojna w Zatoce Perskiej, w Niemczech wykupione zostały wszystkie maski gazowe. Kiedy okazało się, że wołowina brytyjska może być zarażona, zaprzestano kupowania jakiejkolwiek wołowiny. Dla współczesnej generacji Niemców świat, pełen zasadzek i niebezpieczeństw, jest po prostu niewłaściwie urządzony. Tak mówią przedstawiciele pokolenia '68. Ile mają dziś lat? 50 i więcej, wychowali już swoje dzieci, niektórzy doczekali się wnuków. Jest to generacja, która żyje w wiecznym strachu, w obawie, że nie poznała jakiejś kolejnej strasznej prawdy -- napisał w książce "Życiowe kłamstwa lewicy" Klaus Rainer Röhl.
Röhlowi można wierzyć, był on bowiem mężem Ulriki Meinhof, słynnej terrorystki Frakcji Czerwonej Armii. Brał udział w rewolucji studenckiej, która miała brzemienny wpływ na całe pokolenie, a jej idee nadal oddziałują na pokolenie następne. W latach 60....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta