Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Według nowych zasad korekta po każdej przeróbce

06 lipca 2011 | Prawo i praktyka | Marcin Szymankiewicz

Obecnie przy zakupie niektórych samochodów również można odliczyć cały VAT. Wystarczy na przykład kupić kombi z odpowiednią homologacją i jednym rzędem siedzeń. Pojawia się jednak pytanie, co będzie, jeśli przerobimy go na auto typowo osobowe

Dziś podstawowe znaczenie ma art. 3 ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym.

Zgodnie z ust. 1 tego przepisu od 1 stycznia 2011 do 31 grudnia 2012 w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony kwotę podatku naliczonego stanowi 60 proc. kwoty podatku określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca, nie więcej jednak niż 6000 zł.

W art. 3 ust. 2 pkt 1 – 4 wskazane są wyjątki, kiedy podatnik ma prawo do odliczenia całego VAT. Są one takie same jak w przepisach obowiązujących od 22 sierpnia 2005 do końca ubiegłego roku. Dziś również spełnienie określonych tam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8971

Spis treści
Zamów abonament