Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy świadczący usługę powinien płacić za używanie rzeczy klienta

23 sierpnia 2011 | Prawo i praktyka | Edyta Głębicka

- Zawarliśmy z osobą prowadzącą działalność gospodarczą umowę, w ramach której będzie ona administrowała nieruchomościami, których jesteśmy właścicielem. Część z nich wynajmujemy na cele biurowe i m.in. sprawami związanymi z prezentowaniem oferty do wynajmu, przygotowywaniem umów, opieką nad umowami oraz rozpoznawaniem rynku będzie się zajmowała wspomniana osoba.

Ustaliliśmy stałe wynagrodzenie miesięczne za całokształt czynności, jakie będą musiały być wykonane w związku z umową. Czy nie powinniśmy ustalić wynagrodzenia, jakie usługodawca uiszczałby nam w związku z używaniem do pracy naszych pomieszczeń i naszego sprzętu (np. telefonu, komputera, faksu), tak aby żadna ze stron umowy nie poniosła jakichkolwiek negatywnych skutków podatkowych (nie przewidujemy, aby świadczeniodawca otrzymał pomieszczenie czy jakiś sprzęt biurowy do wyłącznego użytku)?

Moim zdaniem w opisanej sytuacji nie ma potrzeby nie tylko ustalania wynagrodzenia za korzystanie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9011

Spis treści
Zamów abonament