Witryny uczelniane
Większość polskich stron należy nadal do szkół wyższych i instytucji naukowych
Witryny uczelniane
Liczący pięć lat polski Internet rozwija się bardzo szybko, poszerzając wciąż i wzbogacając swoją ofertę. Ale strony naukowe są tam nadal najliczniejsze. Kręgi biznesowe, ekonomiczne, ludzie związani z mediami i sztuką, tworzą wciąż nowe serwery. Lecz w porównaniu ze środowiskiem edukacyjnym i naukowym, ich słaba znajomość systemu imałe doświadczenia na tym polu nie wpływają na obecność w sieci. Polskie malarstwo, muzyka, media są reprezentowane przez nieliczne i dość skąpe witryny; krajowe uniwersytety, politechniki i szkoły wyższe oferują w zamian bardzo wiele.
Pierwsza polska strona, która pojawiła się w sieci w 1991, była prowadzona przez kilku zapaleńców z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opracowaniem zajął się wtedy Wojciech Bogusz, pełniący obecnie funkcję "webmajstra" Polskiej Strony Macierzystej. Prawdziwy rozruch w WWW nastąpił po 1994 roku, kiedy utworzono Jednostkę Badawczo-Rozwojową NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) . Jej funkcją jest utrzymywanie wszystkich stron i serwerów, a także pomoc przy tworzeniu następnych. Swoją działalnością przyczynił...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta