Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muzealnicy seniorzy

30 listopada 2011 | Harcerski wolontariat

W 2010 r. w Muzeum Harcerstwa pracowało 75 wolontariuszy, połowę z nich stanowią harcerscy seniorzy, a spośród nich 15 osób pracowało systematycznie w każdym tygodniu w ustalonym dniu i godzinach. Jakże wymownie dane te świadczą o przydatności i potencjale wolontariatu. Każdy wolontariusz może dołączyć do tego grona. Wystarczy tylko wejść do muzeum.

W harcerstwie naszą historią najczęściej zajmują się seniorzy – harcerze i instruktorzy, którzy z różnych przyczyn musieli wycofać się z bezpośredniej pracy z młodzieżą. Jako ludzie, którzy harcerstwem żyli cały czas, znają doskonale nasze dzieje, są świadkami i „nośnikami" historii. Swoje nowe pole służby znajdują w chorągwianych i hufcowych komisjach historycznych. Wyjątek stanowiła tu grupa ludzi, która niegdyś trafiła do komisji historycznej przy Głównej Kwaterze ZHP. Sytuacja tych ostatnich uległa bowiem nagłej zmianie, gdy 6 czerwca 2001 r. ówczesny naczelnik ZHP hm. Wiesław Maślanka powołał do życia Muzeum Harcerstwa oraz nadał mu, w uzgodnieniu z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, statut. Muzeum jest jednostką Związku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9094

Wydanie: 9094

Spis treści

Dług i dłużnik

Mieszkania i nieruchomości we Wrocławiu

Zamów abonament