Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centralne banki i prognozy stóp

24 stycznia 2012 | Ekonomia | Jarosław Janecki
autor zdjęcia: Dominik Pisarek
źródło: Fotorzepa

Fed rozpoczyna publikowanie prognoz stóp procentowych. Zapowiadane jeszcze w 2008 roku prace nad podobnym rozwiązaniem w Polsce nadal nie znalazły szczęśliwego finału

Zgod­nie z in­for­ma­cją, ja­ka po­ja­wi­ła się w gru­dnio­wym opi­sie po­sie­dze­nia Fed­u, po­cząw­szy od stycz­nia, ame­ry­kań­ski bank cen­tral­ny roz­po­czy­na pu­bli­ko­wa­nie pro­gnoz stóp pro­cen­to­wych. De­cy­zja Fedu mo­że bu­dzić kon­tro­wer­sje, po­nie­waż przy­ję­te roz­wią­za­nie nie jest po­wszech­nie sto­so­wa­ne przez ban­ki cen­tral­ne. War­to się przyj­rzeć bli­żej te­mu za­gad­nie­niu.

Trud­ne po­cząt­ki

Fed nie jest pierw­szym ban­kiem cen­tral­nym de­cy­du­ją­cym się na pu­bli­ka­cję ście­żki przy­szłych stóp pro­cen­to­wych. W tym przy­pad­ku pre­kur­so­rem był bank cen­tral­ny No­wej Ze­lan­dii, któ­ry roz­po­czął pu­bli­kacje te­go ty­pu in­for­ma­cji od czerw­ca 1997 r.

Prekursorem był bank centralny Nowej Zelandii, który publikuje ścieżki przyszłych stóp procentowych od czerwca 1997 roku

Po­nad­to ście­żki przy­szłych stóp pu­bli­ku­ją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9139

Wydanie: 9139

Spis treści
Zamów abonament