Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wzrost i społeczne preferencje

15 listopada 1996 | Kraj | EO JP

Grzegorz Kołodko przedstawił w Sejmie budżet

Wzrost i społeczne preferencje

Przedstawiając w czwartek w Sejmie projekt ustawy budżetowej na 1997 rok wicepremier Grzegorz Kołodko powiedział, że będzie to budżet wzrostu i preferencji społecznych. Mają o tym świadczyć wyraźne w projekcie tendencje do wzrostu inwestowania w kapitał ludzki przez podniesienie realnych nakładów na takie dziedziny, jak edukacja i oświata -- o 7, 1 proc. , szkolnictwo wyższe -- o 7, 5 proc. , kultura -- o 12, 3 proc. i ochrona zdrowia -- o 6, 3 proc. , a także na bezpieczeństwo publiczne o 6 proc. Późnym wieczorem Sejm w głosowaniu oddalił wniosek KPN -- BBWR o odrzucenie projektu budżetu w pierwszym czytaniu, tym samym kierując go do dalszych prac w komisjach. Sprawozdanie z prac nad budżetem ma być przedstawione do 10 stycznia.

Zdaniem wicepremiera Kołodki przyszły rok będzie kolejnym rokiem wzrostu i stabilizacji gospodarki. Produkt krajowy powinien się zwiększyć o co najmniej 5, 5 - 6 proc. , inflacja liczona od grudnia do grudnia nie powinna przekroczyć 13 proc. , a deficyt budżetowy 2, 6 - 2, 8 proc. Przewiduje się 17-procentowy wzrost eksportu i 13-procentowy importu. Spożycie indywidualne ma wzrosnąć o 4, 8 proc. , a zbiorowe o 3, 1 proc.

Zdaniem wicepremiera Kołodki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 912

Spis treści
Zamów abonament