Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Medycyna po angielsku

15 listopada 1996 | Moja Kariera | AG

Kształcenie cudzoziemców

Medycyna po angielsku

Akademie medyczne w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Lublinie kształcą w języku angielskim lekarzy cudzoziemców. Koszt studiów jest niższy niż np. w USA czy Kanadzie, a w Poznaniu, Katowicach i Lublinie programy nauczania zostały częściowo przystosowane do wymogów amerykańskich. W Poznaniu Amerykanie i Kanadyjczycy studiują przez cztery lata.

Warunkiem przyjęcia jest ukończenie u siebie tzw. premedical college kształcącego w zakresie biologii, fizyki i chemii i uzyskanie dobrych ocen z tych przedmiotów. Od kandydatów na studia wymaga się także 2-3 listów polecających napisanych przez lekarzy lub wykładowców amerykańskich. Przyjęcie poprzedza rozmowa kwalifikacyjna.

Egzamin po powrocie

Pierwszych kandydatów zza oceanu poznańska Akademia Medyczna przyjęła w 1993 r. Obecnie na wszystkich latach studiów kształci się 79 studentów. Są to obywatele amerykańscy i kanadyjscy, a mniej więcej połowa z nich ma polskie korzenie. Koszt studiów wynosi 12, 5 tys. dolarów USA rocznie, ponadto studenci zagraniczni płacą 1500 dolarów za pokój w domu akademickim. Są to pokoje jednoosobowe, wygodniejsze i lepiej wyposażone niż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 912

Spis treści
Zamów abonament