Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

15 listopada 1996 | Gazeta | AM

Informacje

Polityczna odpowiedzialność

Dokończenie 1

Oznaczało to, że Niemcy mieli otrzymywać informacje o swoich obywatelach, których zwerbowałby wywiad polski. Nie wiadomo, czy Niemcy wywiązywali się z tej umowy i informowali stronę polską o zwerbowanych przez STASI Polakach. Porozumienie zatwierdził szef resortu gen. Czesław Kiszczak.

Drugi wątek, którym zajmowała się prokuratura, dotyczył inwigilacji opozycji. Z dostarczonego przez MSW dokumentu (zadania resortu na 1989 r. ) wynika, że MSW miało podejmować działania związane z monitorowaniem "przeciwnika politycznego". Pod tym pojęciem rozumiano związki zawodowe, nie zalegalizowane lub nowo powstające partie polityczne i stowarzyszenia opozycyjne. W dokumencie zawarte są ogólne określenia zadań: "kontrolowanie inicjatyw", "pogłębianie rozpoznania", "ograniczanie wzrostu kadrowego", "dezintegracja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 912

Spis treści
Zamów abonament