Dodatkową kelnerkę przyjmę latem w nadmorskim pubie
Czerwiec, lipiec i sierpień to najpopularniejsze miesiące zlecania zadań cyklicznych. Zaangażowani w tym czasie nie różnią się od innych pracowników poza tym tylko, że krótkotrwale wykonują powierzone im czynności
Ustawodawca nie zdefiniował pojęcia „pracy sezonowej”. Przyjmuje się jednak, że jest to praca wykonywana tylko przez część roku. Oznacza to, że wiąże się z określonym sezonem – właściwościami pór roku i warunkami atmosferycznymi.
Zadaniami cyklicznymi mogą być więc m.in. świadczenie usług w obiektach wypoczynkowych, handel w kurortach czy prace rolne. Za aktywność sezonową można też uznać zadania realizowane cyklicznie ze względu na potrzeby pracodawcy lub zleceniodawcy. Przykładowo będzie to zatrudnienie dodatkowych piekarzy przed tzw. tłustym czwartkiem czy zaangażowanie dodatkowych pracowników w czasie zintensyfikowanego zapotrzebowania na określone produkty przed świętami.
Zadania sezonowe można realizować na podstawie umowy cywilnoprawnej, jak i tej o pracę. Przepisy nie nakazują jednak wykonywania prac...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta