Historia bywa tyranem
Dziś o północy odbędzie się prapremiera „Powstania” młodego reżysera Radosława Rychcika
Stało się już zwyczajem, że Muzeum Powstania Warszawskiego co roku zaprasza najzdolniejszych młodych reżyserów, by zrealizowali rocznicowy spektakl. W tym roku propozycję otrzymał Radosław Rychcik, autor takich nagradzanych przedstawień jak „Samotność pól bawełnianych", „Łysek z pokładu Idy", „Hamlet".
Warszawa i Paryż
– Zawsze szukamy do współpracy młodych twórców, którzy mają coś nowego do powiedzenia i chcą się wypowiadać na najważniejsze tematy – powiedział „Rz" Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. – Radosław Rychcik do nich bezsprzecznie należy, jest m. in. laureatem Paszportu „Polityki". Podobał nam się też jego pomysł wrzucenia współczesnych warszawskich hipsterów w przestrzeń opresji, przypominający film „Cube". Kupiliśmy ten pomysł w ciemno.
Gdy wchodzi się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spektakl będzie miał premierę o północy, przytłacza atmosfera dramatycznych dwóch miesięcy walki o wyzwolenie stolicy: listy ofiar, zdjęcia zabitych, pomordowanych oraz zgliszczy. Mimo to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta