Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wolno nam negować prawdy

16 maja 2013 | Kraj | Eliza Olczyk
Przyzwoitość nakazuje oddać cześć ofierze – stwierdza Kazimierz  M. Ujazdowski
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Przyzwoitość nakazuje oddać cześć ofierze – stwierdza Kazimierz M. Ujazdowski

Do końca istnienia PRL miały miejsce zabójstwa polityczne – mówi „Rz” poseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotował wczoraj nową uchwałę w sprawie 30. rocznicy śmierci Grzegorza Przemyka. Poprzednia, autorstwa PiS, popierana przez Sejmową Komisję Kultury, została zablokowana przez Sojusz z powodu jednego zdania: „Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych fabrykowano dowody mające obciążać winą za śmierć Grzegorza Przemyka sanitariuszy pogotowia ratunkowego, zaś ukrywano te, które wskazywały na milicjantów jako winnych śmierci maturzysty".

Tadeusz Iwiński z SLD twierdzi, że winni nie zostali wykryci, i zażądał usunięcia sformułowania o władzach partyjnych i państwowych. Wczoraj na Facebooku pojawiła się propozycja SLD: „W 30. rocznicę śmierci Grzegorza Przemyka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd jego pamięci. Śmierć młodego poety na komisariacie Milicji Obywatelskiej, którą jednoznacznie potępiamy, była jednym z najtragiczniejszych wydarzeń okresu stanu wojennego". Po serii pytań ze strony internautów o to, co tak właściwie potępia, Sojusz projekt uchwały raz jeszcze zmienił. Tym razem posłowie SLD wyrażają ubolewanie, że dotychczas nie ustalono winnych śmierci Przemyka, i sprecyzowali, że potępiają jego zabójstwo.

Marszałek Ewa Kopacz zapowiada, że komisja ponownie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9537

Spis treści
Zamów abonament