Globalna gejowska histeria
Ogłoszony przez Eltona Johna bojkot produktów Dolce & Gabbana skończył się błyskawicznie, gdy paparazzi przyłapali piosenkarza defilującego z białą torebeczką oznaczoną symbolem tej firmy.
Zjednoczone siły postępu wezwały do bojkotu D&G, jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm świata mody, bo jej współzałożyciel – gej Domenico Dolce – wypowiedział się przeciw kupowaniu dzieci od surogatek i wychowywaniu ich przez pary homoseksualne.
Zakotłowało się w necie! Tweety, retweety, hashtagi „#boycottD&G". Facebook pęka w szwach, nie mówiąc o radiu, telewizji i światowej prasie. Z ofensywą ruszyli celebryci wagi ciężkiej – awangarda walki o tolerancję, poszanowanie odmienności, swobody poglądów i obyczajów: Elton John, Martina Navratilova, Ryan Murphy, Ricky Martin, Sharon Stone, Matthew Pateman, Victoria Beckham, Al Roker, żeby wymienić najważniejszych, a też cała armia pomniejszych milionerów, progresistów i naturalnie środowiska LGBT. Słowem, fajerwerki hipokryzji i egotyzmu gejowskiego lobby, odpalone w dodatku w ataku na „swoich" – D&G, ikonę gejowskiej subkultury i światowego designu: obaj dyktatorzy mody mają przestać być modni, bo nie wyznają jedynie słusznych poglądów!
Ale po trwającym tydzień seansie nienawiści postępowcy znaleźli się w stanie ogromnej konfuzji, bo wódz krucjaty Elton John skompromitował się i podał tyły. W Los Angeles paparazzi zdemaskowali inicjatora bojkotu, gdy wraz z małżonkiem z białymi papierowymi torebkami ze złotym logo D&G wchodzi do studia nagrań. Sir Elton John wyjaśnił, że nie szedł z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta