Letnia praktyka korzystna dla obu stron
UMOWY | Przyjmując absolwenta uczelni na praktykę, nie trzeba mu płacić, udzielać urlopu ani rozliczać się z ZUS. Przyuczenie nie może jednak trwać dłużej niż trzy miesiące.
Młoda osoba nie ma zwykle umiejętności, które umożliwiałyby jej zatrudnienie. Niektórzy wzbogacą swoje kwalifikacje, odbywając odpłatny staż po skierowaniu z urzędu pracy. Część odbywa praktyki studenckie. Kończący szkoły i uczelnie mogą natomiast skorzystać z praktyk absolwenckich. Pozwalają nabyć doświadczenie i umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania pracy. Taka praktyka może być zarówno odpłatna, jak nieodpłatna.
Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (DzU nr 127, poz. 1052, dalej ustawa) podmiotami przyjmującymi na praktykę mogą być osoby fizyczne, prawne, a także jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej.
Co wynika z ustawy...
Na praktykę można przyjąć osobę, która ukończyła co najmniej gimnazjum, a także tę ze świadectwem ukończenia szkoły za granicą, uznane za równorzędne świadectwu polskiego gimnazjum. Warunkiem jest także to, aby w dniu rozpoczęcia praktyki zainteresowany nie ukończył 30. roku życia. Do odbycia praktyki nie ma znaczenia, czy jest to osoba...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta