Książki stycznia
1. Czy Rachel, tytułowa bohaterka „Dziewczyny z pociągu" Pauli Hawkins (Świat Książki), to istotnie – jak chcą liczni recenzenci tego superbestsellera – Bridget Jones po przejściach czy raczej Bridget Jones, która się stoczyła? To byłoby za proste. W każdym razie ten thriller wymyka się obiegowym sądom i klasyfikacjom. Literatura popularna warta przeczytania? W dzisiejszych czasach to wielka rzadkość.
2. Drogi Czytelniku, gdy w przesyłce, którą otrzymasz, znajdziesz kobiecą nogę, nie wpadaj w panikę, tylko przypomnij sobie, co w podobnej sytuacji zrobił detektyw Cormoran Strike ze „Żniw zła" Roberta Galbraitha (Wydawnictwo Dolnośląskie). O tyle miał on jednak zadanie ułatwione, że niecodzienną paczkę dostała jego asystentka, a nie on sam. Tak czy inaczej, zimna krew przydaje się w życiu nie tylko detektywom.
3. Jerzy Zięba w „Ukrytych terapiach" (Egida Halina Kostka) oburza się, między innymi, na te dietetyczki i lekarki, które, żeby zapobiec osteoporozie, zalecają „brać suplementy wapnia i spożywać dużo produktów zawierających wapń i oczywiście pić dużo mleka. Czas tym paniom zatrzymał się jakieś 30 albo 40 lat temu. Można te wypowiedzi zignorować, gdyby dotyczyły one np. Marsjan, ale w przypadku ludzi żyjących na Ziemi, w Polsce, to już nie jest tylko śmieszne, ale i straszne zarazem. Naturopaci i inni światli i doinformowani lekarze wiedzą, że powyżej cytowane zalecenia to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta