Lotnicy z Chełma są w cenie
Branża lotnicza Lubelskie kojarzy już nie tylko ze szkołą orląt w Dęblinie i zakładami lotniczymi w Świdniku, ale także z lotnikami i mechanikami wykształconymi w Chełmie.
Ośrodek kształcenie lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie jest jednym z trzech akademickich ośrodków w Polsce (razem z Dęblinem i Rzeszowem), który szkoli certyfikowanych pilotów i mechaników na potrzeby lotnictwa cywilnego. W ciągu dziesięciu lat mury uczelni opuściło blisko 150 licencjonowanych pilotów samolotów i śmigłowców i 120 mechaników lotniczych. Wszyscy z biegłą znajomością języka angielskiego. W tym roku kolejnych 28 studentów otrzymało licencję pilota samolotowego, czterech – pilota śmigłowców, a 18 – licencję mechanika lotniczego. Władze uczelni przyznają, że mogłyby kształcić jeszcze więcej specjalistów, ale brakuje chętnych do studiowania na tych kierunkach.
– Szkolenie mechaników lotniczych to specjalność naszej uczelni. Tacy specjaliści są nawet bardziej poszukiwani na rynku pracy od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta