Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka przyszłość centrum Warszawy

15 września 2017 | Nieruchomości | Jerzy Ziemacki
Stawianie drapaczy chmur to gwarancja rozwoju miasta – przekonują zwolennicy budowy wieżowców w centrum Warszawy.
źródło: Fotolia
Stawianie drapaczy chmur to gwarancja rozwoju miasta – przekonują zwolennicy budowy wieżowców w centrum Warszawy.

Samorządowcy od lat debatują o budowie wieżowców w sercu stolicy.

Warszawa musi zdecydować, jak będzie wyglądało jej ścisłe centrum. Samorządowcy od siedmiu lat debatują, czy tzw. rejon Poznańskiej, czyli teren między Alejami Jerozolimskimi, ulicą Chałubińskiego, Marszałkowską i Koszykową, ma stać się centrum biznesowym: z wysokimi wieżowcami, biurami i hotelami czy raczej rekreacyjną strefą dla okolicznych mieszkańców.

Dyskusja trwa już siódmy rok. Rada m.st. Warszawy w 2010 roku przystąpiła do uchwalania planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego tej części Warszawy. Jednak największe kontrowersje sprawa budzi od dwóch lat, kiedy powstającym planem zainteresowały się ruchy miejskie. Część miejskich aktywistów sprzeciwia się budowaniu nowych wieżowców w centrum Warszawy i stara się za wszelką cenę powstrzymać władze miasta przed podjęciem takiej decyzji.

Niewielki przełom nastąpił 12 września 2017 roku. Radni PO i PiS wspólnie przegłosowali – na razie na posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego Rady Dzielnicy Śródmieście – plan zaproponowany przez ratusz. Plan został zaakceptowany i podpisany przez dyrektor biura architektury i planowania przestrzennego Marlenę Happach. To jedna z nielicznych decyzji w warszawskim magistracie podjęta stosunkowo zgodnie przez PO i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10853

Wydanie: 10853

Spis treści
Zamów abonament