Potrzebne wsparcie państwa
Bez pomocy państwa projekt frakcjonowania osocza absolutnie nie może się udać. Jest to inwestycja rzędu 1 mld zł. Jest jednak w pełni uzasadniona i szybko się zwróci – zapewnia prezes Biomedu Lublin.
Marcin Piróg
Rz: Ma pan duże doświadczenie w kierowaniu spółkami z różnych branż. Był pan prezesem m.in.: Carlsberg Polska, LOT czy Ruchu. W przeszłości nie był pan jednak związany z branżą farmaceutyczną. Skąd wzięło się zainteresowanie Biomedem Lublin?
W przeszłości kierowałem dużymi spółkami, ale nie byłem w nich udziałowcem. Tworzyłem wartość dla innych. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że warto zrobić coś również dla siebie. Szukałem spółki produkcyjnej, przed którą stoją wyzwania i gdzie miałbym drogę do objęcia znaczącego pakietu w akcjonariacie. Jednocześnie chciałem wykorzystać swoje doświadczenie restrukturyzacyjne. Zdecydowałem się na inwestycję w Biomed-Lublin, ponieważ portfolio produktów spółki ma ogromny potencjał. Już dziś 40 proc. sprzedaży firmy trafia na eksport. Niektóre produkty są unikalne i są liderami w swoich kategoriach. Potencjał wzrostu jest bardzo duży. Barierami tego wzrostu są obecnie brak środków na inwestycje w moce produkcyjne oraz ograniczone zasoby na działania marketingowe i sprzedażowe. Spółka ma też wiele obiecujących projektów, które w ostatnich latach ze względu na brak pieniędzy zostały odłożone na później. Po pokonaniu krótkoterminowych wyzwań będziemy je wprowadzali w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta