Po zastępstwie dopuszczalne jeszcze trzy umowy terminowe
Umowy zawartej na czas pełnienia zastępstwa za innego pracownika nie wlicza się do limitów zatrudnienia na czas określony. Ale staż pracy na jej podstawie należy uwzględnić przy ustalaniu okresu wypowiedzenia.
- Zatrudniliśmy pracownika na czas usprawiedliwionej nieobecności innego pracownika – umowa na zastępstwo. Po zakończeniu nieobecności pierwszy pracownik wraca do pracy. Umowa jego zastępcy ulega rozwiązaniu. Chcielibyśmy jednak kontynuować współpracę z tą osobą. Na jakich zasadach możemy to robić? – pyta czytelnik.
Pracodawca może zaproponować tej osobie albo umowę o pracę na czas określony, albo – jeśli ma pewność, że chce jej zapewnić stałą posadę – na czas nieokreślony.
Dwa ograniczenia
Gdy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony jest dłuższy niż 33 miesiące lub jeżeli liczba zawartych umów jest większa niż trzy, odpowiednio od dnia następującego po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta