Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prowokacja jako metoda

07 marca 2019 | Opinie | Andrzej Rzewnicki

Mam propozycję dla elit żydowskich w Izraelu i USA, która może rozwiązać temat odszkodowań. Zapłacimy je z odszkodowań za straty wojenne od Republiki Federalnej Niemiec – przekonuje publicysta.

Obiecywano, że bliskowschodnia konferencja w Warszawie nie skupi się na biczowaniu Iranu. Faktycznie, słuchając oświadczeń najważniejszych gości w Warszawie, mam wrażenie, że uwaga skupiła się na Polsce. Pod naszym adresem padły obelżywe słowa z kilku stron i jakkolwiek by to tłumaczyć, poszły w świat, dodając do naszego, i tak nie najlepszego ostatnio, wizerunku kolejną wątpliwość. Wystarczy wspomnieć nieszczęśliwe fragmenty ustawy o IPN, które w końcu zostały uchylone, pozostawiając jednak wrażenie niejasności naszych zamierzeń. Dziś widać, że powstały wówczas spór Izraela z Polską coraz bardziej się zaostrza. Do tego wszystkiego sekretarz stanu USA Mike Pompeo wzywa Polskę, by rozwiązała kwestię restytucji mienia ofiar Holokaustu.

Polacy pierwszą ofiarą

Zajmijmy się najpierw sprawą naruszenia naszej godności i honoru, ale też podania w wątpliwość przyzwoitości państwa polskiego. Okazuje się, że niewiedza, ignorancja, a może i prowokacja osób ze świata polityki i mediów jest tak wielka, że państwo polskie musi ciągle reagować i choć robiło to nieraz, to tym razem powinno to zrobić mocniej. Tak, aby doszło do tych w końcu wykształconych ludzi, że Niemcy pod wodzą swego Führera Adolfa Hitlera napadły na Polskę i mordowały w niej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11299

Wydanie: 11299

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament