Polska przyciągnie świat zwinnością pracowników
Szukające oszczędności międzynarodowe centra usług wspólnych mogą po pandemii meldować się w Polsce. To dla nas szansa.
Jeszcze trzy miesiące temu eksperci mówili o rynku pracownika. – Dobra lokalizacja i nowoczesne, luksusowo wyposażone biuro były ważnym czynnikiem w utrzymaniu talentów – podkreśla Sebastian Bedekier, partner, dyrektor regionalny Colliers International w Poznaniu. – Po pandemii, paradoksalnie, do łask mogą wrócić lokalizacje peryferyjne. Wiele przedsiębiorstw w związku z kryzysem będzie szukać oszczędności, a zmiana adresu na tańszy jest łatwym sposobem na ograniczenie kosztów.
Kamil Tyszkiewicz, szef regionalnych rynków biurowych w CBRE, ocenia z kolei, że największą popularnością będą się wciąż cieszyły biura w centrach miast z najlepszym dojazdem. – Wzrośnie zainteresowanie elastycznymi przestrzeniami, tzw. coworkingami, w stronę których skierują się zwłaszcza te firmy, które szukają większej elastyczności najmu dostosowanego do nowych wyzwań biznesowych po pandemii – ocenia.
Jej wybuch ogranicza popyt na biura. Część firm wstrzymuje się z decyzjami o przeprowadzkach. – Aktywność na rynku w tym roku będzie mniejsza, co może jednak pomóc w przyszłości – podkreśla Sebastian Bedekier. – Ze względu na oszczędności,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta