Ćwierć wieku pozytywnych doświadczeń
Pod wieloma względami Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec to wzorcowe przedsięwzięcie tego typu. To najstarsza SSE w Polsce. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA podkarpackiego
Zaczęliśmy działać w SSE Euro-Park Mielec już w 2000 roku, czyli to już dobre 20 lat, jak tu funkcjonujemy – opowiada „Życiu Regionów" Bernadetta Dzik, prezes zarządu Bury Sp. z o.o., jednego z największych inwestorów w strefie. – Oczywiście głównym czynnikiem, który – tak wtedy jak i dziś – przyciąga przedsiębiorców do specjalnych stref ekonomicznych, są ulgi podatkowe. Zwłaszcza dla firmy z branży automotive, takiej jak nasza, jest to znakomita sprawa: cały zysk odkładany w firmie może zostać przeznaczony na rozwój – dodaje.
– Jesteśmy firmą technologiczną, zatrudniamy m.in. ponad 500 inżynierów. W takich firmach inwestuje się przez dwa lata w rozwój produktu, a dopiero potem zaczyna to przynosić zyski – tłumaczy nasza rozmówczyni. – W efekcie trzeba dysponować pokaźnymi kwotami, żeby z własnych środków finansować rozwój produktu. Tu liczy się każda złotówka – kwituje.
11 miliardów inwestycji
Nie jest to jedyna taka historia w Mielcu i okolicach. SSE Euro-Park to najstarsza w Polsce specjalna strefa ekonomiczna: powstała jeszcze w 1995 r., od początku pod zarządem Agencji Rozwoju Przemysłu. Preferencyjne warunki, jakie są oferowane przedsiębiorcom w strefie, przyciągnęły przede wszystkim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta