Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekorewolucja zmienia Kraków

26 października 2020 | Monitor Południowy

Walka Krakowa z katastrofalnym smogiem zaczyna przynosić efekty. Stolica Małopolski jest pierwszym miastem w Polsce, które całkowicie zakazało palenia paliwami stałymi. W mieście udało się doprowadzić do likwidacji 45 tys. palenisk węglowych, głównego źródła spalin niskiej emisji. Coraz częściej stacje pomiarowe pokazują, że poziom pyłów zawieszonych, które są głównym składnikiem smogu, nie przekracza norm. Teraz miasto stawia na ograniczanie emisji liniowej, czyli szkodliwych gazów, które trafiają do atmosfery z rur wydechowych pojazdów.

 

Kampania informacyjno-edukacyjna miasta Krakowa pod hasłem #EKOrEWOLUCJA ma uświadomić, jak wiele każdy może zrobić dla środowiska i jakie są działania miasta dla ekologii.

#EKOrEWOLUCJA trwa przez cały rok

Miejską kampanię informacyjno-edukacyjną podzielono na cztery części tematyczne związane z porami roku. W każdej pokazywana jest inna sfera działalności ekologicznej miasta – zimą czysta energia, jesienią – ruch i transport. Wiosną i latem były to zieleń oraz woda.

– Kampania jest realizowana wspólnie z jednostkami miejskimi i wydziałami Urzędu Miasta Krakowa tak, by ujednolicić i wzmocnić proekologiczny przekaz. Każda pora roku to specjalne wydarzenia i atrakcje realizowane przez instytucje miejskie, które zajmują się daną tematyką, czyli czystą energią, zielenią, wodą czy transportem – mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa. Krakowianie mogli podczas kampanii odwiedzić Ekospalarnię, zostawić elektrośmieci w nowych miejskich punktach gromadzenia elektrośmieci – tzw. ekopudełka, wirtualnie zwiedzać krakowskie zakłady uzdatniania wody i oczyszczalnie ścieków, a także zajezdnię MPK. Jednym z przejawów akcji były pojawiające się na ścianach budynków murale nawiązujące do motywów przewodnich akcji. Ważnym elementem uświadamiania wagi dbałości o środowisko życia były wydarzenia organizowane w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11797

Wydanie: 11797

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament