Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energia a niepodległość – c.d. polemiki

03 grudnia 2020 | Ekonomia i rynek

Jerzy Lipka Należy przyspieszyć realizację Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, skracając i upraszczając procedury poprzedzające budowę samej elektrowni – pisze przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na rzecz Energetyki Jądrowej.

Nawiązując do niedawnego artykułu „Energia i niepodległość" autorstwa pana ministra Piotra Naimskiego, autorka polemiki pani Joanna Maćkowiak-Pandera zauważa, jak ważną sprawą są dla kraju stabilne i pewne dostawy energii elektrycznej po akceptowalnych cenach. W dalszej części artykułu natomiast krytykuje rząd, za jej zdaniem „dosypywanie pieniędzy do czegoś, co się kończy, zamiast postawić na nową energetykę". Już na samym wstępie autorka sugeruje, jakoby perspektywa zaistnienia dużego, stabilnego źródła energii, jakim są elektrownie jądrowe, to w naszym kraju rok 2040, a ich budowa ma trwać rzekomo 15 lat...! Widać z tego, że autorka tej polemiki ma niewielkie pojęcie o budowie elektrowni jądrowych. Sama budowa bowiem to w normalnych warunkach, gdy nie mamy do czynienia z jednostką prototypową, ok. siedem–osiem lat, ale np. inwestycje jądrowe budowane przez konsorcjum...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11829

Wydanie: 11829

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament