Jak badać kompetencje kandydatów na dyrektorów
Sprawne i rozwijające się państwo potrzebuje dobrze zorganizowanej, profesjonalnej i dobrze zarządzanej administracji. A to znaczy, że osoby zajmujące wyższe stanowiska w służbie cywilnej powinny spełniać jakieś wymagania.
Te wymagania zostały określone w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej. Wyższe stanowisko w służbie cywilnej może zajmować osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, nie była skazana prawomocnym wyrokiem orzekającym zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, spełnia wymagania określone w opisie stanowiska pracy oraz posiada kompetencje kierownicze.
Stosowne dokumenty
Weryfikacja pierwszych trzech wymagań jest zasadniczo prosta – kandydat na wyższe stanowisko musi przedłożyć stosowne dokumenty. Ocena kompetencji kierowniczych jest już dużo trudniejszym zadaniem. Przepisy nie doprecyzowują, w jaki sposób urzędy powinny jej dokonywać. Nie określają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta