Odpowiedzialność w DNA
Rozmowa | O tworzeniu wartości wspólnej (CSV), inwestycjach w nowe instalacje i składowiska, partnerskiej współpracy z samorządami w ramach PPP i budowaniu przewag w branży komunalnej rozmawiamy z Pawłem Augustynem, prezesem zarządu ENERIS Surowce, największej polskiej firmy komunalnej.
ENERIS jest jednym z pierwszych laureatów konkursu Lider Współodpowiedzialnego i Zrównoważonego Rozwoju „Rzeczpospolitej". W codziennej pracy kieruje się zasadami tworzenia wartości wspólnej. W jaki sposób taki model biznesowy tworzy przewagę konkurencyjną?
Paweł Augustyn: W tworzeniu wartości wspólnej chodzi o znalezienie korzyści ekonomicznych z działania na rzecz rozwiązywania problemów społecznych i środowiskowych. Widzimy to na przykładzie Tesli inwestującej w samochody elektryczne czy norweskiej Yary, która zwiększyła dochody ze sprzedaży nawozów, podnosząc jednocześnie dochody rolników. W naszym przypadku tworzenie wartości wspólnej dotyczy właściwego zagospodarowania rosnącej ilości odpadów, bo przecież beneficjentami jesteśmy my wszyscy, którzy korzystamy ze środowiska. Łączy nas ujęcie celu społecznego, co jest częścią misji firmy.
W ENERIS patrzymy na wyzwania związane z ochroną środowiska w sposób strategiczny i długofalowy. Budujemy portfolio firmy w taki sposób, by kompleksowo zagospodarowywać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta