Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Startuje InvestEU, czyli program dla przedsiębiorców i samorządów

06 kwietnia 2021 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Następca Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych ma pomóc w dalszym rozwoju najważniejszej infrastruktury oraz stwarzać warunki dla dynamicznego rozwoju regionów i całej gospodarki.

Program InvestEU ma zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki. Jego finansowy filar – Fundusz InvestEU, to następca Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS). Polska znajduje się w czołówce krajów, które najlepiej wykorzystują pieniądze z EFIS. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, podobnie jak w przypadku EFIS, będzie koordynatorem Programu InvestEU po stronie rządowej.

– Polska odniosła duży sukces w EFIS. Oznacza to piąte miejsce w UE pod względem liczby zatwierdzonych dużych projektów oraz szóste pod względem kwoty wykorzystanego wsparcia. W ten sposób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11930

Wydanie: 11930

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament