Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Upowszechniamy dobre prawnicze praktyki

06 kwietnia 2021 | Rzecz o prawie | Paweł Rochowicz

Międzynarodowa organizacja prawników może pomóc w przełamywaniu niektórych stereotypów, na przykład w dziedzinie nowych technologii– przekonuje radca prawny Izabela Konopacka, wiceprezydent Federacji Adwokatur Europejskich (FBE).

 

Objęła pani ostatnio stanowisko we władzach międzynarodowej organizacji, zrzeszającej regionalne izby prawnicze. Co może oznaczać dla polskich prawników członkostwo w niej?

Federacja Adwokatur Europejskich zrzesza 250 lokalnych samorządów, reprezentujących w sumie około miliona prawników. To przede wszystkim wielka platforma wymiany dobrych praktyk i nawiązywania kontaktów międzynarodowych, m.in. dzięki licznym konferencjom organizowanym w FBE. Dziś jest oczywiste, że wiele spraw prowadzonych przez polskich prawników ma aspekt międzynarodowy. Korzyści dotyczą nie tylko wiedzy o praktyce stosowania prawa w innych państwach, ale też przepływu wiedzy o zastosowaniu nowych technologii w kancelariach prawniczych. To na forum FBE około dziesięciu lat temu usłyszałam coś, co mogło szokować, ale było prawdziwe. Ówczesny prezydent Federacji pochwalił się, że właśnie brytyjski sąd doręczył jego klientowi pozew za pomocą Facebooka. To i dziś może szokować, ale jest prawdą i pokazuje, że są kraje, w których sądy podchodzą do nowoczesnych technologii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11930

Wydanie: 11930

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament