Jaki będzie nowy program dla makroregionu Polski wschodniej
Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, pod koniec kwietnia odbyło się wysłuchanie publiczne na temat programu. Tym samym coraz bliżej jest dnia, gdy jego ostateczna wersja ujrzy światło dzienne.
Polska przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji programów finansowanych z nowego budżetu unijnego na lata 2021–2027. Jednym z nich jest program „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej". Wysłuchanie publiczne w sprawie FEPW odbyło się 29 kwietnia. Uczestniczyła w nim Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. – To trzecia edycja ponadregionalnego programu, który wspiera inwestycje istotne dla szybszego rozwoju Polski wschodniej, realizowane w różnych obszarach: od przedsiębiorczości, przez transport, klimat, po kulturę i turystykę – mówiła wiceminister.
To jest kontynuacja
Program jest kontynuacją wsparcia makroregionu oferowanego w dwóch ostatnich perspektywach finansowych UE, przypadających na lata 2007–2013 oraz 2014–2020. Do tej pory programy „Rozwój Polski Wschodniej" oraz „Polska Wschodnia" obejmowały pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie. Obecnie zakres terytorialny programu rozszerzono o region mazowiecki, ale bez Warszawy i otaczających ją powiatów.
Konkurencja i jakość
Głównym celem programu jest dalsze tworzenie warunków sprzyjających konkurencyjności makroregionu oraz wyższej jakości życia w Polsce wschodniej. Temu celowi podporządkowanych jest kilka celów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta