Trudno się rozstać z lokalem condo
W ofercie są tysiące nowych pokoi condo. Znalezienie chętnego na kilkuletni apartament nie jest zbyt łatwe.
Koronawirus nie sparaliżował rynku condohoteli. Obiekty powstają w i w górach, i nad morzem. W inwestycję wejść łatwo, ale jak z niej wyjść?
– Rynek wtórny w segmencie condo to na razie niewielka skala, a to z prostej przyczyny: tam, gdzie operatorzy obiektów faktycznie płacą obiecane 7–8 proc., żaden z klientów nie rezygnuje. Takie roczne zwroty są dziś bardzo atrakcyjne – tłumaczy Marlena Kosiura, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl. – Jeśli są problemy z wypłatami lub hotel jest w złej kondycji, lokali nie udaje się sprzedać.
Długie małżeństwo
Ekspertka przypomina, że lekkie ożywienie w sprzedaży lokali w działających condohotelach było widoczne w pierwszych miesiącach pandemii.
– Nie było to bynajmniej wywołane niechęcią inwestorów do branży turystycznej, ale raczej koniecznością sprzedania lokalu, bo właściciel musiał ratować swój inny biznes, np. z branży fitness czy gastronomicznej – tłumaczy. – Szukał środków na utrzymanie firmy, pracowników, na przetrwanie lockdownu. Lokale...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta