Dom w Tomaszowie
Polscy panczeniści sześć razy tej zimy stali na podium Pucharu Świata. Marzeniem jest chociaż jeden medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Mistrzowie odchodzili po cichu. Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki po ostatnim sezonie olimpijskim odłożyli łyżwy. Dwa lata dłużej wytrwała Luiza Złotkowska. Dziś ostatnimi nitkami łączącymi dawne sukcesy z obecną kadrą są Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka.
On wznowił właśnie karierę, żeby pojechać na swoje ostatnie igrzyska. Ona kilka lat temu po zderzeniu z ciągnikiem była bliska kalectwa. Kilka razy wstawała z kolan i po raz czwarty przeżyje olimpijską przygodę. Może zobaczy na własne oczy, jak atakuje polska młodzież.
Powody do optymizmu są, nasi panczeniści przeżywają właśnie najlepszą zimę od 2014 roku. Siedem lat temu na podium Pucharu Świata były obie drużyny, Szymański oraz sprinter Artur Waś. To był jednak sezon poolimpijski, początek nowego cyklu. Teraz nasi zawodnicy błysnęli formą tuż przed igrzyskami, na ostatniej prostej przed szczytem czterolecia.
Nikt nie odpuszczał
– Tegoroczne starty były kwalifikacją olimpijską – zaznacza w rozmowie z „Rz" Niedźwiedzki, który jest dziś dyrektorem sportowym Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS). – Startowali najmocniejsi, nikt nie odpuszczał. Tylko Holendrzy na ostatnie zawody wysłali drugi garnitur, więc wyniki naszych reprezentantów trzeba traktować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta