Przed biegłymi rewidentami kolejny rok pełen wyzwań
Dalsza digitalizacja audytu, coraz większe wymagania regulatora, intensywne kontrole czy spadek liczby osób zainteresowanych pracą w tej branży – tak w skrócie można ocenić mijający 2021 r. – mówi Andre Helin, prezes BDO. Materiał Powstał we współpracy z BDO
Jak wasza branża ocenia mijający rok i jak zapowiada się nadchodzący? Czy przed biegłymi rewidentami stoją jakieś znaczące wyzwania, czy raczej będzie to stosunkowo spokojny okres? O ile w warunkach trwającej pandemii można w ogóle mówić o normalnej działalności i spokoju...
Branża audytorska może ocenić 2021 r. podobnie jak pozostałe firmy zajmujące się świadczeniem usług. Na szczęście nie spełniły się czarne scenariusze załamania gospodarczego w związku z pandemią. Owszem, sytuacja ekonomiczna jest inna i trudniejsza, np. rosnąca w wielu krajach inflacja, ale o załamaniu gospodarki nie można mówić.
Branża audytorska, podobnie jak inne branże usług profesjonalnych, które są mocno zdigitalizowane, poradziła sobie w tym kolejnym roku zdominowanym przez pandemię bardzo dobrze. Jednocześnie mierzymy się wszyscy z pewnymi wyzwaniami. Jednym z nich może być chociażby praca zdalna, a co za tym idzie – relacje socjalne z klientami czy pracownikami. W tym obszarze jesteśmy jeszcze daleko od idealnych rozwiązań. I to problem, który dotyka i dotyczy wszystkich pracujących zdalnie.
Ostatnio w biznesie dużo mówi się o raportowaniu kwestii ESG. Jak ten obszar wpływa na działalność firm audytorskich?
Temat ESG jest niezwykle interesujący dla wielu grup odbiorców. Są to regulator, inwestorzy czy odbiorcy sprawozdań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta