Polska będzie liderem recyklingu opakowań
Wybraliśmy Polskę na nasze centrum recyklingu w regionie. Wspólnie z naszymi partnerami Stora Enso i Plastigram inwestujemy blisko 30 mln euro w najnowocześniejszy zakład recyklingu włókien oraz polietylenu i aluminium (PolyAl) – mówi Lyndsey Loyden-Edwards, dyrektor zarządzająca Tetra Pak na Europę Wschodnią. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z TETRA PAK
Jakie wyglądają pani biznesowe cele jako szefowej Tetra Pak w Polsce?
Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, z którym wiążemy duże plany. Naszym celem jest stanie się zaufanym partnerem dla lokalnych producentów żywności, co sprawi, że sektor spożywczy będzie stabilny dla konsumentów z całej Polski.
Dla Tetra Pak niezwykle istotny jest także zrównoważony rozwój oraz kwestie dotyczące ochrony klimatu. Te zagadnienia są bliskie naszej firmie, ale także mnie osobiście. Wierzę, że stają się coraz ważniejsze dla coraz większej grupy ludzi. Udoskonalamy nasze opakowania, tak by miały coraz mniejszy wpływ na środowisko, i rozwijamy technologie ich recyklingu. Chcemy, by w przyszłości nasze opakowania pozostawiały coraz mniejszy ślad węglowy. To jest nasz cel numer jeden na świecie i w Polsce. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma uczestnikami rynku, w tym z rządem, organizacjami zrzeszającymi producentów i organizacjami pozarządowymi.
Wybraliśmy Polskę na nasze centrum recyklingu w regionie i wspólnie z naszymi partnerami Stora Enso i Plastigram inwestujemy prawie 30 milionów euro w najnowocześniejszy zakład recyklingu włókien oraz polietylenu i aluminium (PolyAl).
Jak w tej chwili wygląda obecność Tetra Pak w Polsce?
Jesteśmy obecni na polskim rynku od 1989 roku i nieustannie wprowadzamy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta