Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miała być pomoc w pandemii, ale fiskus naciąga przepisy

04 stycznia 2022 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Wsparcie covidowe dla zatrudnionych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej ma zwolnienie z podatku.

 

Państwo nie szczędziło sił ani środkówe, żeby zminimalizować skutki szalejącej pandemii i chronić gospodarkę. Jedną z form wsparcia, która miała pozwolić na utrzymanie miejsc pracy, było dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Uchwalane w pośpiechu tarcze finansowe od początku wywoływały jednak wątpliwości, a nawet obawy, że fiskus zechce przewidzianą w nich pomoc ograniczyć. Dziś to się potwierdza, czego przykładem jest sprawa rozstrzygnięta niedawno przez rzeszowski Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Firmie na ratunek

Spór dotyczył spółki działającej w specjalnej strefie ekonomicznej. We wniosku o interpretację podała, że w celu ograniczenia negatywnych konsekwencji ekonomicznych związanych z pandemią, w tym głównie w celu utrzymania stworzonych miejsc pracy, skorzystała z dostępnych form wsparcia z tzw. tarcz. Przede wszystkim z dofinansowania do wynagrodzeń pracowników ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12157

Wydanie: 12157

Spis treści
Zamów abonament