Polacy chcą być liderem terapii cyfrowych
Wywodzący się znad Wisły projekt rozwijany jest już komercyjnie w Niemczech oraz USA, gdzie możliwe jest refundowanie aplikacji z kategorii DTx (digital therapeutic). Teraz start-up Prosoma szykuje się na podbój rodzimego rynku.
Prosoma pozyskała właśnie blisko 14 mln zł na rozwój pierwszej polskiej aplikacji przepisywanej na receptę. Innowacyjne rozwiązanie ma wspierać pacjentów z nowotworami. Spółka zdobyte finansowanie chce przeznaczyć na komercjalizację, w tym na współpracę z firmami farmaceutycznymi, a także tzw. walidację kliniczną. Plan zakłada także sięgnięcie po technologię sztucznej inteligencji.
Za dwa lata po apkę sięgną polscy pacjenci?
Statystyka jest przerażająca i nieubłagana – połowa z nas w pewnym momencie życia stanie w obliczu diagnozy choroby nowotworowej. Eksperci zwracają uwagę, iż stres, lęk i depresja często towarzyszą leczeniu onkologicznemu, a ich wysoki poziom przekłada się na niższą skuteczność leczenia, a tym samym gorsze rokowania na pokonanie choroby. Rodzimy start-up działający w nowatorskiej branży cyfrowych terapii (DTx) dla onkologii chce to zmienić. Firma stworzyła portfolio...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta