Wspieramy start-upy i wdrażamy ich technologie medyczne
Innowacje tworzone przez polskie start-upy nie tylko mają szansę konkurować na rynkach międzynarodowych, one już tam są – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Jaka jest innowacyjność polskich start-upów zajmujących się zdrowiem? Czy ich pomysły mają szanse zaistnieć za granicą?
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które mogą mieć ogromny wpływ na sektor ochrony zdrowia nie tylko w kraju, ale i za granicą. Najwięcej z nich dotyczy kardiologii, onkologii, ortopedii i psychiatrii. Gros rozwiązań pochodzi z sektora telemedycyny oraz aplikacji IT. Mamy również duży odsetek start-upów w sektorze urządzeń medycznych.
Innowacje tworzone przez polskie start-upy nie tylko mają szansę konkurować na rynkach międzynarodowych, one już tam są. Przykładem może być firma SiDLY, która opracowała telemedyczną opaskę na rękę monitorującą funkcje życiowe i umożliwiającą opiekę na odległość. Wspomagana jest przez aplikację mobilną i platformę internetową. Przed kilkoma laty firma została wyróżniona w naszym konkursie „Innowator Mazowsza”, a dziś jest znana m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Peru, Belgii i Austrii.
Start-upem, który jeszcze nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta