Lubuskie wraz z Brandenburgią utworzą innowacyjne pogranicze
Do 30 czerwca przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów przewidujących transfer wiedzy i technologii. Za każdą zgłaszaną inicjatywą musi stać partner z Polski i Niemiec.
„Innowacyjne pogranicze – transfer wiedzy i technologii na rzecz innowacyjnych rozwiązań to hasło przewodnie pierwszej części (pierwszego priorytetu) programu Interreg Polska-Brandenburgia. W chwili obecnej prowadzony jest nabór wniosków m.in. w zakresie właśnie tego priorytetu i jego celu szczegółowego: „Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii”. Na dofinansowanie różnorodnych działań z tego zakresu przeznaczono ponad dziewięć mln euro.
Kluczowe partnerstwo
Ogłoszony konkurs to szansa dla wszystkich podmiotów, zarówno publicznych jak i prywatnych, zarówno tych posiadających jak i tych nieposiadających osobowości prawnej, na przygotowanie projektu i zdobycie dofinansowania. Należy oczywiście pamiętać, że ze względu na ponadregionalny charakter programu wymagany jest udział w projekcie co najmniej jednego podmiotu z Polski (oddziaływanie projektu co najmniej w województwie lubuskim) i jednego z Niemiec (z Brandenburgii). Warunek ten badany jest w trakcie oceny wniosku o dofinansowanie. Dzieje się to poprzez weryfikację tego, czy spełnione są co najmniej trzy spośród czterech kryteriów współpracy, przy czym wspólne przygotowanie i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta