Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nagrody zachęcające do pracy z biura są opodatkowane PIT

02 października 2023 | Podatki i księgowość | Dawid Tylutki

Pracodawca ma obowiązek doliczać do opodatkowanego przychodu pracownika ze stosunku pracy wartość vouchera lub nagrody rzeczowej przekazywanych w zamian za rezygnację z pracy zdalnej.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 21 sierpnia 2023 r. (0114-KDWP.4011. 59.2023.1.IG).

Spółka będąca polskim rezydentem podatkowym prowadzi działalność w zakresie wytwarzania i sprzedaży w modelu SaaS (software as a service) – platformy służącej przeprowadzaniu spotkań online i webinariów. W związku z łagodzeniem restrykcji związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz przeprowadzką do nowego biura spółka chciała zachęcić pracowników do zmiany systemu pracy ze zdalnego na model stacjonarny.

Dlatego postanowiła wdrożyć program, w którym pracownikom w zależności od liczby przepracowanych w biurze dni miałby przysługiwać dodatkowy czas wolny do wykorzystania w kolejnym miesiącu. Pracownik, który nie chciałby skorzystać z czasu wolnego, mógłby zamiast tego uzyskać punkty, które następnie byłyby wymienialne na vouchery (m.in. do spa) lub nagrody rzeczowe (termosy, powerbanki czy też parasolki). O wartości i rodzaju benefitów miałaby decydować wyłącznie spółka. Dodatkowe benefity miałaby zostać sfinansowane ze środków obrotowych spółki, a podstawa benefitów miała zostać zawarta w odrębnym regulaminie programu.

Zgodnie z zapewnieniem spółki wprowadzony program nie ma stanowić dla pracowników dodatkowej formy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12688

Wydanie: 12688

Spis treści
Zamów abonament