Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Wystarczy cofnąć się o dekadę, by zauważyć diametralne zmiany w bieżącym obrazie regionów Polski. Środki z funduszy europejskich i budżetu państwa stały się kołem zamachowym inwestycji infrastrukturalnych.
Sieć nowych dróg, modernizacja linii kolejowych, nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zaawansowane technologicznie rozwiązania środowiskowe w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju poszczególnych miejscowości, biznesu, ale też… kultury.
Budowa nowych sieci dróg samorządowych, obiektów użyteczności publicznej, szpitali, szkół, to szansa nie tylko na poprawę życia mieszkańców poszczególnych regionów, ale też sposób na rozwój biznesów lokalnych oraz przyciągnięcie inwestorów, którzy coraz chętniej lokują swój kapitał w regionach, widząc w nich potencjał do rozwoju.
Napędza to lokalną gospodarkę, a tym samym zatrzymuje odpływ kapitału ludzkiego poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, bogatą ofertę edukacyjną, ale też, co jest niezwykle ważne, zapewnienie dostępu do kultury. Dofinansowanie istniejących instytucji kultury i realizowanych przez nie inicjatyw, tych opartych na tradycji, klasyce, ale też tych bardziej awangardowych, wzmacnia tożsamość regionów i buduje ich wizerunek w innych ośrodkach w kraju, ale też poza granicami Polski.
Polskie regiony mają bogate tradycje i dorobek artystyczny, który stale jest rozwijany o nowe propozycje i wydarzenia, których rozmach, a przede wszystkim kunszt i jakość są na najwyższym, często światowym poziomie. Filharmonia Podkarpacka i Festiwal Muzyczny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta