Serial zmian radiowych i telewizyjnych będzie długi
Spór o media publiczne uwidoczni się nie tylko w KRS, ale i w innych postępowaniach, np. przed UOKiK.
To wszystko potrwa jeszcze wiele dni albo nawet tygodni – zgodnie mówią prawnicy pytani o to, jak dalej może się rozwinąć sprawa uporządkowania mediów publicznych. Mimo upływu kilkunastu dni od wszczęcia pierwszych działań przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego wciąż nie doszło do wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym żadnych nowych osób jako kierujących spółkami mediów publicznych. Obok spraw rejestracyjnych mogą się też rozpocząć osobne postępowania dotyczące m.in. prawa konkurencji.
Zamęt w rejestrze
Przypomnimy, że począwszy od 22 grudnia ub.r., do Krajowego Rejestru Sądowego po kolei wpływały różne wnioski dotyczące władz publicznej telewizji, radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Pierwszy był wniosek ministra kultury w sprawie zarządu spółki TVP SA z Tomaszem Sygutem na czele. Ale odwołana rada nadzorcza TVP, nieuznająca decyzji ministra, sama powołała nowy zarząd z Maciejem Łopińskim jako prezesem. Wniosek o rejestrację tej zmiany...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta