Wykrywanie generatywnej sztucznej inteligencji
Zgodnie z aktualnym amerykańskim prawem prawa autorskie obowiązują tylko ludzi, a nie zwierzęta i maszyny.
Wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji jest obecnie powszechne i nikogo nie powinno dziwić. Jesteśmy otoczeni przez teksty wygenerowane przez AI w takich narzędziach, jak ChatGPT czy Cloude, oglądamy obrazy i wideo stworzone za pomocą Dall-E czy MidJourney, sami programiści mają możliwość pisania kodu, wspierając się inteligentnymi asystentami, np. CoPilot lub ChatGPT. Nawet uczniowie piszą swoje prace domowe z pomocą ChatGPT, ponieważ użytkownicy tych narzędzi mogą wykorzystywać wygenerowane treści i publikować je jako własne dzieła.
Znakowanie wygenerowanej treści
Jeszcze kilka lat temu, aby z powodzeniem rozpoznać wygenerowane przez AI obrazki, można było zweryfikować detale twarzy, szczegółowość tła lub ogólnie ocenić szczegóły wygenerowanej treści. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji te proste mechanizmy przestały być użyteczne i niezbędne było wprowadzenie skuteczniejszej metody. Przykładem skuteczniejszego narzędzia do detekcji wygenerowanych obrazów jest Image Detector od Content at Scale, który został specjalnie przygotowany i trenowany na wygenerowanych obrazach.
Z kolei dla obrazów i dźwięków Google opracował nowy produkt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta