Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe zasady planowania przestrzennego

09 stycznia 2024 | Administracja i samorząd | Konrad Dyda

Opracowując akty planowania przestrzennego nie można zapominać o energetyce odnawialnej. W tym kontekście należy pamiętać o nowych możliwościach prawnych, zwłaszcza o zintegrowanym planie inwestycyjnym.

Niedawno dokonane przez ustawodawcę zmiany w regulacjach dotyczących planowania przestrzennego mają spore znaczenie również dla rozwoju OZE. Gminy, a więc jednostki samorządu odpowiedzialne za wprowadzanie właściwie najważniejszych aktów planowania przestrzeni, mają tu ogromną rolę do odegrania. Energetykę odnawialną trzeba po prostu uwzględnić przygotowując odpowiednie akty. Poza tym warto być otwartym także na nowe rozwiązania.

Jest reforma

Dokładnie 24 września ubiegłego roku weszła w życie większość przepisów ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, która bez wątpienia stanowi jedną z najważniejszych reform planowania przestrzennego w ostatnich latach. Jej założenie jest jasne: doprowadzić do prowadzenia przez władze publicznej polityki przestrzennej na podstawie odpowiednich aktów planowania przestrzennego, a nie decyzji o warunkach zabudowy, siłą rzeczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12767

Wydanie: 12767

Spis treści

Zamów abonament