6-godzinny model pracy ma sens
Polacy pracują za długo, co może prowadzić do wypalenia zawodowego.
W dzisiejszych czasach, gdy granice między życiem zawodowym a osobistym coraz bardziej się zacierają, w Software Things podjęliśmy wyzwanie i wprowadziliśmy sześciogodzinny model pracy, który funkcjonuje u nas od pięciu lat.
Na co dzień kierujemy się ideą, że człowiek jest najważniejszy. To myśl przewodnia zarówno w projektowaniu naszych produktów i usług, jak i w kształtowaniu kultury firmy. Zaczęliśmy więc kwestionować konwencjonalny, ośmiogodzinny model pracy, zastanawiając się, czy długie godziny spędzone za biurkiem są rzeczywiście niezbędne do efektywności i sukcesu. Zauważyliśmy, że tradycyjny model pracy okazał się dla nas mocno wyczerpujący, zwłaszcza po intensywnym tygodniu, kiedy brakowało nam energii na weekendowe aktywności. To doświadczenie stało się pierwszym impulsem do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.
Zaczęliśmy rozważać, czy skrócenie dnia w pracy może pozytywnie wpłynąć na produktywność zespołu. Po czasie byliśmy już przekonani, że więcej czasu na regenerację przyczyni się do zwiększenia efektywności i kreatywności.
To przekonanie umocniły obserwacje społeczne i badania ICAN Institute, które już kilka lat temu zwracały uwagę na to, że Polacy pracują za długo, co może prowadzić do wypalenia zawodowego. Autorzy tych badań wyraźnie wskazywali na straty dla firm, wynikające ze znacznego spadku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta