Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadzieja w kranie

02 października 1998 | Nauka i Technika | KF

Nowa technologia uzdatniania wody nie pozbawia jej substancji rakotwórczych

Nadzieja w kranie

KRYSTYNA FOROWICZ

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie pracuje nad poprawieniem jakości wody zmieniając technologię jej uzdatniania. Chlor zastępuje dwutlenkiem chloru. Efekt: 30 proc. mniej chloru w sieci wodociągowej.

Od ponad pół wieku skazani jesteśmy na wodę chlorowaną, do picia, gotowania, szorujemy w niej zęby i myjemy delikatne części ciała.

Chorujemy. Substancje rakotwórcze zawarte w kranówce zagrażają zdrowiu wszystkich, od niemowlęctwa do starości, niezależnie od stylu życia i warunków pracy.

-- Woda z warszawskich kranów będzie zdrowsza -- obiecuje dyrekcja MPWiK. Dwutlenek chloru wprowadzono już do procesu odkażania w Wodociągu Praskim od czerwca tego roku i od stycznia w Wodociągu Centralnym. W Wodociągu Północnym chlor zastępuje się częściowo ozonem. Mieszkańcy wszystkich dzielnic Warszawy powinni odczuć lepszą jakość wody w kranach za trzy lata. Poprawi się jej smak i zapach.

Program poprawy jakości wody w stolicy będzie kosztował 230 mln zł.

Z materiałów przedstawionych przez Politechnikę Warszawską -- Instytut Zaopatrzenia w Wodę i Budownictwa Wodnego podczas konferencji naukowo-technicznej na temat dezynfekcji wody...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1507

Spis treści
Zamów abonament